استاندارد های ایزو

استاندارد های ایزو

اگر قصد دریافت گواهینامه ایزو برای شرکت و سازمان خود دارید ولی در مورد آن اطلاعات کافی ندارید بهتر است قبل از درخواست گواهینامه ایزو اطلاعات خود را در این زمینه بالا ببرید و استاندارد های ایزو را بشناسید.

استاندارد های ایزو استاندارد های ایزو 1 1

ابتدا تعریف مختصری از ایزو باید داشته باشیم تا با مفهوم آن آشنا شوید ایزو یک گواهینامه استاندارد بین المللی کیفیت برای محصول و سازمان است که مشتری و مخاطب را از لحاظ کیفیت و خوب بودن محصول و نحوه تولید آن مطمئن می کند. ایزو از اتحاد دو سازمان بین المللی ISO (فدراسیون بین المللی انجمن های استاندارد ملی) و کمیته هماهنگی استاندارد سازمان ملل متحد (UNSCC) تشکیل شده است.
نحوه تولد و بوجود آمدن گواهینامه بین المللی ایزو و استاندارد های ایزو به این گونه است که در سال ۱۹۴۶ مهندسان عمران چندین کشور که در آمار آمده که مهندسان بیش از ۲۵ کشور مختلف در کشور انگلستان و در شهر لندن گرد هم آمدند و با ملاقات یکدیگر به مشورت و همفکری پرداختند و به این نتیجه رسیدند که سازمانی را ایجاد کنند که در تسهیل و هماهنگ سازی استاندارد های بین المللی صنعتی و استاندارد های ایزو کمک کند و بهبود استاندارد های ایزو و کیفیت محصول هدف اصلی آن باشد. پس از آن در سال ۱۹۴۷ میلادی در ماه فوریه آغاز رسمی فعالیت این سازمان بود.

استاندارد های ایزو استاندارد های ایزو استاندارد های ایزو 3

استاندارد های ایزو

همانطور که سازمان بین المللی استاندارد برای زبان های مختلف به صورت متفاوتی ترجمه شده است در نهایت به اختصار نام ISO را برای این سازمان انتخاب کردند و همانطور که می دانید ایزو از یک واژه یونانی مشتق شده است. امروزه کنفدراسیون ایزو متشکل شده از بیش از ۱۵۰ کشور و همچنین بیش از ۱۶.۵۰۰ استاندارد بین المللی را برای محصولات و سازمان ها منتشر کرده است تا فعالیت و نحوه عملکرد آن ها بصورت منظم پی گیری کنند تا استاندارد های مدیریت را برای توسعه به آن ها آموزش دهند.
هر یک از این استاندارد ها مزایای خود را در آن صنعت تأمین می کنند، با این حال یک سری منافع و اهداف مشترکی در همه ی گواهینامه ها وجود دارد که تعدادی از آن ها عبارتند از :
-پتانسیل بازار گسترده،
-انطباق با مناقصه های خرید،
-بهبود بهره وری و صرفه جویی در هزینه،
-خدمات بهتر و با کیفیت تر برای مشتریان و مصرف کننده و در نتیجه رضایت آن ها
-بالا بردن انگیزه کارکنان در هنگام فعالیت .

استاندارد های ایزو استاندارد های ایزو استاندارد های ایزو 2

استاندارد های ایزو

با در اختیار داشتن گواهینامه استاندارد های ایزو، مشتریان اطمینان پیدا می کنند که شما در انجام خدمت خود بسیار جدی بوده و درصدد انجام خدمت با بهترین کیفیت هستید.
حال باید بدانیم چرا کسب گواهینامه ISO دارای اهمیت است؟
سه دلیل عمده برای اینکه چرا شرکت ها یک سیستم مدیریت ایزو را اتخاذ می کنند وجود دارد:
۱.برای افزایش موفقیت در مناقصه عمومی و خصوصی
۲.برای بهبود کارایی داخلی و کاهش هزینه ها
۳.بازاریابی مخفیانه.

استاندارد های ایزو استاندارد های ایزو استاندارد های ایزو 6

استاندارد های ایزو

این پرسش ها شما را در این مورد که چرا به استاندارد های ایزو نیاز دارید بهتر و کامل تر راهنمایی می کند.
صدور گواهینامه ایزو برای شرکت چیست؟
آیا بخش هایی از تجارتِ شما وجود دارد که شما مایل به بهبود آن هستید؟
آیا می خواهید زمان و پول صرفه جویی در مشکلات پیچیده را با راه حل آن ها برای همیشه و اولین بار از خود دور کنید؟
آیا می خواهید برای خود و بستن قرارداد مناقصه بگیرید؟
آیا می خواهید از زمان خود بهتر استفاده کنید، و مدیریت خود را بهبود یافته تر کنید؟
آیا میخواهید رابطه مشتری / تامین کننده را با پاسخ دادن به بازخورد مشتری، افزایش دهید؟
آیا می خواهید بهبود کارایی داخلی خود را ببینید؟
آیا می خواهید به صورت بالقوه شرکت، هزینه بیمه و مجوز را کاهش دهد؟
اگر شما بتوانید به هر یک از سوالات فوق پاسخ مثبت و بله دهید، می توانید برای دریافت گواهینامه ایزو درخواست دهید و آن را دریافت کنید.

استاندارد های ایزو استاندارد های ایزو استاندارد های ایزو 5

استاندارد های ایزو

شایستگی های اصلی گواهینامه ایزو عبارتند از:
۱.کنترل اسناد
۲.صدور یک سند با شماره مرجع و شماره نسخه، برای اطمینان از اینکه سند مناسب، در زمان مناسب و در جای مناسب است.
۳.کنترل و ثبت و ضبط سابقه: سابقه یک سند کامل است؛ کنترل ضبط یک روش کارآمد برای یافتن سوابق افراد است. همچنین می تواند به نحوه ثبت، حذف، بایگانی و نابود کردن سوابق شخصی مراجعه بیانجامد.
۴.مرور داخلی: یک بررسی عمیق از سیستم مدیریت خود، برای اطمینان از اینکه در حسابرسی و اعتبار سنجی سال گذشته خود موفق بوده اید و همچنین تضمین می کند که شرکت با برآورده کردن نیازهای حسابرسی داخلی در حالت استاندارد قرار دارد.
۵.عدم سازگاری: عدم انطباق زمانی رخ می دهد که چیزی در کسب و کار اتفاق بیفتد که از قبل برنامه ریزی نشده باشد. به عنوان مثال عواملی مثل خطای انسانی، شکایت مشتری داخلی و یا خارجی و غیره می تواند باشد.
۶.اقدام اصلاحی: یک طرح ایجاد شده توسط مدیریت است که برای اصلاح عدم انطباق و جلوگیری از تکرار آن ایجاد شده است.
۷.اقدامات پیشگیرانه: اقدامی است که برای روشن کردن و رفع خطرات بالقوه در کسب و کار استفاده می شود، با توجه به کاهش عدم انطباق های آینده این یک مورد ضروری است.
در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد در مورد استاندارد های ایزو را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه استاندارد های ایزو می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.

جدید
دیدگاه
برچسب ها