الحاق موضوع شرکت

الحاق موضوع شرکت

انتخاب موضوع شرکت از موارد بسیار مهمی است که قبل از تاسیس شرکت باید تصمیم بگیرید چه موضوعی را برای شرکت خود انتخاب کنید. اگر در این مهم دقت نکنید بعد از مدتی نیاز به الحاق موضوع شرکت می باشد، در صورتی که کسب و کار توسعه پیدا کنید نیز احتیاج به الحاق موضوع شرکت می شود. برای ثبت شرکت بعد از انتخاب نام دومین گزینه مه انتخاب موضوع فعالیت شرکت می باشد، در واقع ابتدا باید شاخه و دسته فعالیت شرکت خود را انتخاب کنید که فعالیت شما تجاری و یا غیر تجاری است.

الحاق موضوع شرکت

الحاق موضوع شرکت

اگر می خواهید فعالیت تجاری انجام دهید باید شرکت خود را در یکی از قالب های شرکت سهامی خاص، شرکت سهامی عام، شرکت تضامنی، شرکت نسبی، شرکت مسئولیت محدود، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی یا شرکت تعاونی تولید و یا مصرف که از زیر شاخه های شرکت تجاری هستند و شرکت های تجاری فقط در یکی از همین قالب هایی که ذکر شد باید به ثبت برسند. اگر قصد فعالیت غیر تجاری دارید باید شرکت خود را در قالب غیر تجاری به ثبت برسانید لازم به ذکر است که شرکت های غیر تجاری عمدتا در قالب فعالیت های آموزشی، فرهنگی و هنری و یا در قالب موسسه ها می باشند.
نکته: زمانی که تصمیم به تاسیس و راه اندازی شرکت گرفتید باید شرکت خود را در سازمان و اداره امور ثبت شرکت ها به ثبت برسانید زیرا در غیر اینصورت شرکت شما غیر قانونی محسوب می شود که تحت نظارت نیست اگر شرکت خود را به ثبت برسانید می توانید از مزایایی که برای شما به همراه خواهد داشت استفاده کنید. از مزایای ثبت شرکت استفاده از وام های شرکتی با سود پایین است که می توانند برای تامین سرمایه شرکت به شما کمک شایانی داشته باشد.
بعد از تعیین قالب فعالیت شرکت باید موضوع فعالیت خود را انتخاب کنید و بدانید که در چه زمینه ای می خواهید به فعالیت و حضور در بازار تجارت و بازرگانی بپردازید. زیرا در مدارکی به اداره ثبت شرکت ها ارسال می کنید تا شرکت شما به ثبت برسد باید موضوع فعالیت شرکت را نیز اعلام کنید و در اساسنامه آن را بیان کنید.

الحاق موضوع شرکت

الحاق موضوع شرکت

ممکن بعد از مدتی که از فعالیت شرکت شما گذشت شما تصمیم به تغییر موضوع شرکت بگیرید که به اصطلاع الحاق موضوع شرکت می گویند  و  می تواند دلالیل بسیاری داشته باشد از جمله:
۱.راکت شدن بازار در موضوع و خدمتی که شما برای فعالیت در نظر گرفته اید.
۲.ایجاد و تحریم شدن کشور در بازار های رقابتی حوزه فعالیت شما.
۳.یا قصد فعالیت در زمینه ای را دارید که از سود و منافع مالی بیشتری برخوردار است.

الحاق موضوع شرکت

الحاق موضوع شرکت

تغییر موضوع شرکت برای هر شرکتی ممکن است رخ بدهد، اگر تصمیم به تغییر موضوع فعالیت شرکت گرفتید باید توسط هیئت مدیره جلسه فوق العاده برگزار شود و در این مجمع نسخه ای تهیه شود مبنی بر تغییر موضوع شرکت و آن را تمامی اعضا امضا کنند و به ثبت همه ی اعضا برسد. اگر موضوع کاملا تغییر کند و یا الحاق موضوع شرکت انجام گیرد شود باید مورد تایید تمامی اعضای هیئت مدیره قرار بگیرد.
برای تغییر موضوع باید مدارک را به اداره امور ثبت شرکت ارسال کنید که این مدارک عبارت است از:
۱.ارائه کپی از مدارک شناسایی اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل مانند کارت ملی و شناسنامه
۲.ارائه روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن منتشر شده است.
۳.در صورتی که شرکت مجوزی باشد و جواز تاسیس داشته باشد ارائه جواز تاسیس
۴.مشخص و ارائه کردن تغییرات شرکت
۵.ارائه صورت جلسه تنظیم شده توسط اعضای هیئت مدیره
۶.لیست سهامداران و سرمایه گذاران شرکت


برای ثبت و ایجاد تغییرات و الحاق موضوع شرکت  باید به نکاتی که از اهمیت بالایی هم برخوردار است توجه کنید. این نکات عبارتند از:
-برای شرکت های تعاونی اگر تغییری بخواهد صورت بگیرد باید این تغییرات بصورت تک به تک و تک موضوعی باشد.
-شرکت های تجاری حتما باید در موضوع خود از فعالیت بازرگانی برخوردار باشند زیرا بخش بازرگانی از تجاری جدایی ناپذیر است.
-در شرکت هایی که عنوان چند منظوره دارند و با این عنوان به ثبت رسیده اند می توان چند موضوع را انتخاب و الحاق کرد. زیرا شرکت های چند منظوره همان طور که از نام آن ها مشخص است برای چند هدف و خدمت متفاوت تشکیل می شود.
-همانطور که ارائه مدارک یادآوری کردیم دز صورت مجوزی بودن شرکت بید شماره جواز را در اساسنامه وارد کنید.
-نکته آخر و بسیار مهم این است که در الحاق موضوع شرکت ، تجاری و غیر تجاری بودن را در نظر بگیرید زیرا الحاق موضوع شرکت در هر کدام متفاوت می باشد و موضوع آن ها باید از هم کاملا تفکیک شده باشد. به عنوان مثال در شرکت تجاری نمی توانید موضوعی را الحاق کنید که از فعالیت های شرکت غیر تجاری باشد و یا بالعکس.

الحاق موضوع شرکت

الحاق موضوع شرکت

برای ثبت تغییرات و موضوع شرکت و الحاق موضوع شرکت  بهتر است از شرکت های ثبتی برای این منظور استفاده کنید، چنانچه تصمیم به ثبت شرکت و یا تثبت تغییرات برای شرکت خود دارید به این منظور شرکت تهران ثبت به شما کمک خواهد کرد. شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت و برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت، شما همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۸۸۶۷۲۳۶۶-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید با اپلیکیشن تهران ثبت در هر زمان و هر کجا هستید به پیگیری کارهای ثبتی خود بپردازید.

جدید
دیدگاه
برچسب ها