ثبت برند سوپر مارکت

ثبت برند سوپرمارکت

قبل از تعریف نحوه ثبت برند سوپر مارکت ابتدا با تاریخچه این کلمه و پیشنیه سوپرمارکت در ایران می پردازیم. در زمان قدیم بقالی هایی وجود داشتند که در آن به فروش محصولات غذایی می پرداختند؛ اما امروزه مغازه هایی با ابعاد بزرگتر از بقالی تاسیس شده اند که مشتری می تواند با مراجعه به قفسه، محصولات مورد نظر خود را بردارد، به این مغازه ها سوپرمارکت گفته می شود. سوپر مارکت (super market) در لغتنامه به معنای فروشگاه بزرگی است که در آن کالاهای مختلف و خاص مواد غذایی بفروش می رسد. بطور کلی در سوپرمارکت حدود 90 درصد از کالاهای مغازه را محصولات غذایی فرا گرفته است که از سوپرسنترها و هایپرمارکت‌ها کوچک تر است. جالب است بدانید که اولین سوپر مارکت در دوره پهلوی توسط مردم ایران تاسیس شد.

ثبت برند سوپر مارکت

ثبت برند سوپر مارکت


 ثبت برند سوپرمارکت

بنابراین کالاهایی اعم از میوه، سبزیجات، نان، گوشت، محصولات لبنی، لوازم بهداشتی مانند شوینده ها در این مکان به فروش می رسد. همانطور که مشاهده می کنیم تمام خانواده ها برای گذر زندگی خود نیاز به مسکن و مواد غذایی دارد و 75 درصد از درآمد خود را صرف این دو موضوع می کنند بنابراین موادغذایی خود را از سوپرمارکت ها تهیه می کنند. بدین دلیل متقاضیان تصمیم می گیرند تا کسب و کار خود را در این زمینه آغاز نمایند اما باید توجه داشته باشند که در این مسیر شکست نخورند و به خواسته های خود دست پیدا کنند در این مقاله تصمیم گرفته ایم که در رابطه با یک سوپر مارکت موفق و چگونگی ثبت برند سوپر مارکت بحث نماییم بنابراین توصیه می کنیم تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.
فردی که فعالیت خود را در زمینه سوپرمارکت آغاز کرده سیستم کاری خود را باید بر مبنای مشتری مداری تنظیم نماید یعنی به نوعی کلیه ی نیازها و مشکلات افراد را برطرف سازد.
ویژگی های یک سوپرمارکت موفق عبارتند از:
– دیزاین داخلی سوپرمارکت باید به نوعی باشد که مشتریان به راحتی کالاها را برداشته و موجب ترافیک با سایر خریداران نشود در نتیجه هر یک از کالاها باید در قفسه های مربوط به خودشان قرار گرفته باشد. بعنوان مثال گوشت، پروتئین، لبنیات و غیره در یخچال های مناسب قرار گیرد.
– سوپرمارکت باید از موقعیت مکانی مناسبی برخوردار باشد و جای پارک برای اتومبیل داشته باشد.
– استفاده از تکنولوژی هایی همچون دوربین مدار بسته، دستگاه کدخوان و غیره در سوپر مارکت

ثبت برند سوپر مارکت

ثبت برند سوپر مارکت


 ثبت برند سوپرمارکت

برای پیشرفت فروش محصولات خود در سوپر مارکت انتخاب نام برند و ثبت برند سوپر مارکت ضروری می باشد که به وسیله آن می توانید حق انحصاری به دست آورید و اجازه استفاده و کپی برداری را از رقبای خود بگیرید.
مزایایی که پس از ثبت برند سوپر مارکت، متقاضیان از آن برخوردار می شوند عبارتند از:
– برند دارائی ارزشمند برای کسب و کار و بخصوص سوپر مارکت ها و مکان هایی که اجناس به مردم اراوه می کنند، محسوب می شود.
– تولیدکنندگان در خصوص بهبود کیفیت محصول تلاش خواهند کرد.
– با اخذ برند، دریافت وام آسانتر می شود.
– موافقت برای تاسیس نمایندگی در داخل و یا خارج از کشور
– تمایز بین محصولات خود و رقیبان
– تعداد مشتریان افزایش پیدا کرده و جلب اعتماد آنان بیشتر می شود.
– محصولاتتان منحصر به فرد و اختصاصی می شود.
– تبلیغات بیشتری را برای محصولات می توانید انجام دهید.
– ایجاد شهرت شرکت و محصول
– افزایش فروش محصول

ثبت برند سوپر مارکت

ثبت برند سوپر مارکت


 ثبت برند سوپرمارکت

هر شخصی اعم از حقیقی و حقوقی می توانند برای ثبت برند اقدام نمایند در صورتیکه مدارکی مبنی بر انجام فعالیت تجاری یا تاجر بودن داشته باشد، مدارک ارائه شده برای هر یک عبارتند از:
مدارک اشخاص حقیقی
– کپی و اصل شناسنامه و کارت ملی (مدارک هویتی افراد)
– ارائه وکالتنامه با امضا
– ارائه سه نسخه از اظهارنامه
– ارائه تصویری از برند در ابعاد 6 در 6 به تعداد 12 عدد. زمانیکه این تصاویر سه بعدی و یا بیشتر باشد باید از تمام جهات آن عکس گرفته شده و در یک قالب ارائه داده شود.
– ارائه مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب که نشان دهنده ارائه خدمات از سوی اداره ثبت علائم تجاری باشد.
– زمانی که علامت تجاری لاتین باشد یعنی غیر از زبان فارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.

ثبت برند سوپر مارکت

ثبت برند سوپر مارکت


 ثبت برند سوپرمارکت

مدارک اشخاص حقوقی
– ارائه کپی اولین آگهی تاسیس یا همان روزنامه رسمی شرکت
– ارائه سه نسخه از اظهارنامه
– ارائه آخرین تغییرات هیئت مدیره بر روی روزنامه رسمی
– زمانی که علامت تجاری لاتین یعنی غیر از زبان فارسی باشد ارائه کارت بازرگانی الزامی است.
– ارائه کپی و اصل کارت ملی و شناسنامه کسانی که حق امضای اوراق بهادر شرکت را دارند.
– ارائه تصویری از برند در ابعاد 6 در 6 به تعداد 12 عدد. زمانیکه این تصاویر سه بعدی و یا بیشتر باشد باید از تمام جهات آن عکس گرفته شده و در یک قالب ارائه داده شود.
– ارائه کپی و اصل مجوز، پروانه بهره برداری و یا پروانه کسب
– ارائه وکالتنامه با امضا به همراه مهر شرکت

ثبت برند سوپر مارکت

ثبت برند سوپر مارکت


 ثبت برند سوپرمارکت

توضیح کوتاه در رابطه با نقل وانتقال برند
با توجه به ماده 12 قانون ثبت و علائم و اختراعات، علامت تجاری قابل نقل و انتقال است؛ زمانیکه پیرو مقررات تعیین شده باشد. هنگام نقل و انتقال این برند باید نحوه‌ی انتقال آن از صاحب قبلی به صاحب بعدی به ثبت رسد.
برند به مدت ده سال دارای اعتبار است که این زمان از تاریخ ارائه اظهارنامه آغاز شده و پس از پایان این زمان باید متقاضی برای تمدید آن اقدام نماید اگر متقاضی، برند خود را به ثبت برساند ولی به مدت سه سال از آن هیچ استفاده ای نشود شخص دیگری می تواند برای ابطال آن به دادگاه درخواست دهد.

با مظالعه این مقاله شما می توانید ثبت برند سوپر مارکت را به راحتی انجام دهید. در صورت هرگونه سوال یا مشکل می توانید با تیم مشاوران و وکلای با تجربه تهران ثبت به شماره ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ ( ۱۲۰ خط فعال) با ماتماس بگیرید یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید. همچنین می توانید با دانلود اپلیکیشن تهران ثبت، ثبت شرکت از آخرین اخبار ثبتی و اطلاعت خوبی در زمینه ثبت برند و ثبت شرکت بهره مند گردید. اپلیکیشن تهران ثبت قابل دانلود ار بازار و گوگل پلی و سیب اپ.

جدید
دیدگاه
برچسب ها