ثبت شرکت تبلیغاتی

تبلیغات‌ را می‌توان‌ در خلاصه‌ ترین‌ و بهترین شکل، به صورت زیر تعریف‌ کرد:به نوعی پرداخت پولی که به منظور ارتباطات غیر شخصی می باشد و از جانب اشخاص و یا بنگاه های معینی صورت می گیرد و در آن از رسانه هایی با انتشار گسترده در جهت تشویق و یا تاثیر گذاشتن بر مخاطبین استفاده می شود. با توجه به تعریف ارائه شده، شرکت های تبلیغاتی نخستین و پایه ای ترین رکن های تبلیغاتی می باشند که با توجه به آن ها افراد حقیقی یا حقوقی به منظور مشاوره در ایجاد ساخت تبلیغ به این شرکت ها رجوع می کنند، ثبت شرکت تبلیغاتی مدارک و مراحل مختلفی دارد که در این مقاله سعی به توضیح کامل آن داریم.

ثبت شرکت تبلیغاتی

ثبت شرکت تبلیغاتی

شرکت تبلیغاتی : به شرکتی که اقداماتی نظیر ساخت، مدیریت و برنامه ریزی تمام ابعاد تبلیغات را برای مشتریان خود فراهم می سازند، شرکت تبلیغاتی گویند. شرکت تبلیغاتی قادر است به صورت حرفه ای در شاخه ها و زمینه های بخصوصی فعالیت کند. این شاخه ها مواردی همچون تبلیغات تعاملی می باشند. شرکت های تبلیغاتی قادرند به صورت فراگیر به ارائه خدمات بپردازند و از کلیه ابزار های تبلیغاتی نظیر تبلیغات شبکه های اجتماعی، آنلاین، وب سایت و غیره استفاده نمایند. برای قید کردن همین لغت “تبلیغات” در موضوع فعالیت شرکت باید مجوز لازم از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت شود کانون تبلیغاتی :واژه کانون تبلیغاتی به خودی خود واژه ای مجزا و متفاوت از شرکت تبلیغاتی می باشد. توجه داشته باشید که شرکت تبلیغاتی می تواند زیر مجموعه کانون تبلیغاتی باشد. کانون های تبلیغاتی به دو دسته حقیقی و حقوقی تقسیم می شود. به کانون هایی که شخصی حقیقی اقدامات لازم را به منظور تاسیس آن انجام می دهد کانون های حقیقی گویند. کانون های حقوقی شامل شرکت ها و موسساتی می باشند که شرکت هاو یا مؤسسات (اشخاص حقیقی یا حقوقی) نسبت به اخذ مجوز تاسیس آها اقدامات لازم را انجام می دهند.
مزایای کار در شرکت تبلیغاتی: شرکت های تبلیغاتی دارای محیطی پویا و خلاق می باشند. با فعالیت در شرکت های تبلیغاتی فرصت های بسیار مفرحی همچون دیدار با افراد مشهور و یا سفر های بسیار هیجان انگیز پدید می آید. فعالیت در شرکت تبلیغاتی دارای انعطاف پذیری در قوانین می باشد به این معنا که لزومی به داشتن ظاهری آراسته نمی باشد. می توان به ایده ای بسیار خلاقانه برای پروژه ای کار آمد در هر جایی رسید؛ حتی حین استراحت در منزل. تعداد زیادی از شرکت های تبلیغاتی اقدامات لازم را به منظور ایجاد محیطی شاد و جالب برای استراحت و تجدید قوای نیرو های خود انجام داده اند. به عنوان مثال صندلی های بسیار نرم به منظور استراحت کردن و حتی چرت زدن، وسایل بازی و موارد این چنینی. شرکت های تبلیغاتی دارای سطح حقوق بسیار عالی بوده و پرسنل این شرکت ها می توانند آزادانه به تعطیلات بروند. اگرچه در چنین شرکت هایی پروژه ها معمولا بسیار سنگین و دشوار بوده و در نتیجه سفر کردن را دشوار می سازد.

ثبت شرکت تبلیغاتی

ثبت شرکت تبلیغاتی

مراحل ثبت شرکت تبلیغاتی (کانون تبلیغات) :
۱- مراجعه حضوری و دریافت راهنمایی های لازم به منظور ثبت شرکت تبلیغاتی.
۲- تحویل مدارک مرتبط.
۳- گزیدن اسم و ارائه آن به کارشناسان ثبت شرکت تبلیغاتی
۴- اخذ جواز در صورت لزوم و با توجه به تشخیص کارشناسان مربوطه.

ثبت شرکت تبلیغاتی

ثبت شرکت تبلیغاتی

نحوه درخواست جواز کانون تبلیغاتی :
۱- ابتدا باید نامه شخص درخواست کننده به اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در استان محل سکونت به همراه امضاء افراد صاحب کانون تبلیغاتی و مدیر مسئول ارائه گردد.
۲- عدم اشتغال در وزارتخانه ها یا موسسه ها یا شرکتهای دولتی و یا شهرداری.
۳- شخص مورد نظر باید حداقل دارای مدرک تحصیلی دیپلم و پنج سال سابقه کار مرتبط با تایید کمیته سازمان های تبلیغاتی و یا دارنده مدرک لیسانس از رشته امور بازرگانی(اقتصاد بازرگانی و مدیریت بازرگانی)، روابط عمومی، بازاریابی و تبلیغات یا علوم اجتماعی باشد.
۴- شخص منتخب به عنوان مدیر مسئول باید دارای شایستگی قانونی باشد و همچنین تبعیت ایرانی داشته باشد.
شرکت های تبلیغاتی را می توان در چه قالب هایی ارائه داد؟برای تاسیس شرکت های تبلیغاتی، لازم است ابتدا مجوز های لازم دریافت شود و آنگاه اقدامات لازم را برای ثبت آن ها انجام داد.۱-ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب شرکتهای سهامی خاص۲-ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب شرکتهای با مسئولیت محدود ۳- ثبت شرکت تبلیغاتی در قالب موسسات غیر تجاری


مدارک های مورد نیاز ثبت شرکت تبلیغاتی :
۱- چهار قطعه عکس در سایز سه در چهار ( عکس از مدیر مسئول و صاحب امتیاز شرکت تبلیغاتی)
۲- کپی مدرک تحصیلی و ارائه آن ( مدرک تحصیلی مدیر مسئول و صاحب امتیاز کانون تبلیغاتی)
۳- کپی شناسنامه از همه صفحه ها و ارائه اصل آن ( مدارک شناسایی مدیر مسئول و صاحب امتیاز)
۴- کپی کارت پایان خدمت یا معافیت دائم و ارائه اصل آن (مدیر مسئول و صاحب امتیاز)
۵- گواهی نداشتن سو سابقه کیفری با معرفی اداره کل ( گواهی نداشتن سو پیشینه مدیر مسئول و صاحب امتیاز)
۶- گرفتن تاییدیه اماکن نیروی انتظامی با دریافت معرفی نامه اداره کل

ثبت شرکت تبلیغاتی

ثبت شرکت تبلیغاتی

هدف آژانس تبلیغاتی Advertising Agency انجام امور ترویجی همانند ایده یابی، پردازش ایده، فراهم ساختن شعار و پیام، تولید تیزر و آرت ورک،ایجاد بستری برای برقراری ارتباط مشتری با رسانه، مدیریت و کنترل پخش آگهی در رسانه‌های صوتی و تصویری و نگاشتن آگهی در روزنامه ها می‌باشد. در واقع آژانس هواپیمایی باعث ایجاد ارتباط و پیوندی میان مشتری و رسانه ها می باشد . شرکت های تبلیغاتی برنامه تبلیغاتی را برای مشتریان فراهم ساخته و بعد از فراهم سازی آن را در اختیار رسانه‌ها می‌گذارد و بر چگونگی اجرای آن نظارت می کند. به طور معمول تحقیق و شناسایی مشتریان و رقبا باعث شروع عملیات آژانس های تبلیغاتی می شود. صاحبان فعالیت پس از دریافت اطلاعات لازم در حیطه محصول، بسته بندی، تعیین قیمت، بسته بندی هدف از آگهی تبلیغاتی را مشخص می کنند.شرکت تبلیغاتی با توجه به روند گذشته و آرمان های آینده پیشنهادی مطابق امکانات تولید و توانایی مالی فراهم و بعد از تائید کارفرما آن را در چهارچوب یک کمپین تبلیغاتی تعریف و آماده اجرا می‌نماید.