ثبت شرکت در ترکیه

ترکیه مکانی می باشد که ارتباط میان بازار های بزرگ و اساسی جهان را از جمله بازارهای آسیا، اروپا و خاورمیانه را به هم مرتبط می کند. در نتیجه می توان گفت به این روش ها، اقتصاد کشور دارای رشد ۳۴ درصدی شده و همچنان به صورت خفیف در حال رشد می باشد. داشتن بازار مصرف بزرگ داخلی همچون ترکیه و دارا بودن نیروی کار فعال و داشتن دستمزد پایین سبب شده است تا ترکیه از جمله جذاب ترین کشورها برای سرمایه گذاری شود و بسیاری از افراد را به سمت سرمایه گذاری در این کشور ترغیب می کند بنابراین اولین موضوعی که یک سرمایه گذار باید بداند مزایای ثبت شرکت در ترکیه و مدارک مورد نیاز و فواید ثبت شرکت در ترکیه می باشد.

ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه 1 4

ثبت شرکت در ترکیه

قبل از ثبت شرکت در ترکیه پاسخ این سوال مهم است: آیا ترکیه برای سرمایه گذاری خارجی شرایط لازم را دارا می باشد؟
اقتصاد ترکیه در دهه ۹۰ میلادی دچار معضلات بسیاری بوده است. اما هم اکنون از سال ۲۰۰۱ تغییرات بسیار بزرگ و اساسی داده شد و اقتصاد این کشور تا حدود بسیار زیادی متحول گردید. آنگاه در سال ۲۰۰۳ قانون سرمایه گذاری مستقیم خارجی به تصویب رسید و از سال ۲۰۰۴ تا بحال تعداد سرمایه گذاری های شرکت های خارجی به ۲ برابر رسیده است. ترکیه هم اکنون در طی مذاکراتی به منظور عضویت در اتحادیه اروپا آینده بسیار خوب و روشنی را مژده می دهد. در نتیجه مطمئن باشید ترکیه قطعا کشوری مناسب برای سرمایه گذاری است. در ترکیه شرکت های بسیاری وجود دارند که تابعیتی به قانون تجارت این کشور را ندارند و دارای شخصیت حقوقی نمی باشندکه در موضوع ثبت شرکت در ترکیه به آن نمی پردازیم. ثبت شرکت در ترکیه که توسط ایرانیان انجام می شود غالبا از نوع شرکت با مسئولیت محدود می باشند، بنابراین در مقاله مذکور به توضیح مختصری به انواع ویژگی های رایج شرکت ها می پردازیم.

ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه 3 2

ثبت شرکت در ترکیه

نخستین تعریفی که به آن می پردازیم، شرکت با مسئولیت محدود می باشد. برای ثبت شرکت در ترکیه به شکل مسئولیت محدود، باید حداقل ۲ و حداکثر پنجاه شریک داشته باشید. توجه کنید که بنا به قانون جدید ثبت شرکت در ترکیه با مسئولیت محدود، می توان با وجود یک سهامدار شرکت به ثبت رساند. مسئولیت هر کدام از افراد سهامدار در خصوص بدهی های شرکت بسته به میزان سرمایه ای است که در شرکت لحاظ کرده است. این بدین معنی است که چنانچه شرکت دچار ورشکستگی شود و توانایی پاسخگویی به طلبکاران خود نباشد، تنها سرمایه ای که از بین می رود، میزان سرمایه سهامداران می باشد و افرادی که طلبکار می باشند، قادر نیستند مابقی طلب خود را از اموال شرکت تقاضا نمایند. به منظور تأسیس شرکت با مسئولیت محدود حداقل سرمایه لازم مبلغی معادل ۵۰۰۰ لیره ترک می باشد. به منظور ایجاد هر گونه تغییر و انتقال سهم الشرکه شرکا باید به دفترخانه مراجعه کرده زیرا این انتقالات باید در دفترخانه رسمی صورت گیرد.

ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه 8

ثبت شرکت در ترکیه

برای ثبت شرکت در ترکیه به شکل سهامی چه به صوت عام و یا خاص، وجود حداقل پنج شخص حقیقی و یا حقوقی لازم می باشد. در این نوع شرکت ها شرکا در قبال قرض های شرکت به اندازه سهامشان مسئولیت دارند. در شرکت هایی از نوع سهامی، سرمایه باید به قسمت های مساوی تقسیم گردد و هر یک از اجزا مبلغ مورد نظر را پرداخت نماید. داشتن تنها یک سهم برای شرکا ضروری نیست و هر یک از شرکا قادرند چندین سهم را خریدار باشد. بقیه استاد قانون تجارت ترکیه جلسات مجمع عمومی باید در حضور افراد عضو وزارت بازرگانی ترکیه صورت گیرد.

شرکت مختلط: برای به ثبت شرکت در ترکیه به شکل مختلط در ترکیه باید چند نفر شریک، ضمانت کلیه دیون را بر عهده گرفته و دارنده سهم الشرکه باشند. سایر شرکا مسئولیتشان تنها به میزان سرمایه آن ها در شرکت می باشد. اشخاص حقوقی نمی توانند جزو شرکا ضامن باشند.
موسسات مالی (صرافی): برای تأسیس این گونه مؤسسات، باید به این نکته توجه کرد که این مؤسسات تنها در قالب شرکت سهامی امکان پذیر می باشند. در نتیجه پایه گذاری و تأسیس این نوع مؤسسات نیازمند گرفتن مجوز از ارگان ها و سازمان های مرتبط می باشد اما این سازمان ها دیگر اقدامی در راستای صدور این نوع مجوز ها انجام نمی دهند. با این حال برای تأسیس این نوع مؤسسات مالی، می توان به راهکاری کاملا قانونی اکتفا کرد که این راهکار توسط مشاوره های تهران ثبت خدمت شما ارائه می گردد.

ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه ثبت شرکت در ترکیه 4 1

ثبت شرکت در ترکیه

استخدام کارکنان شرکت در ترکیه تا چه میزان راحت است؟
تعداد جمعیت افراد در ترکیه ۷۳ میلیون نفر می باشد که بیشتر افراد این جمعیت مهارت نسبی دارند. اکثریت شرکت های خارجی از این جمعیت ماهر استفاده می کنند.
ثبت شرکت در ترکیه و مراحل آن:
۱- تعیین آدرس دفتر شرکت و تظیم اجاره نامه: ارائه اجاره نامه محل شرکت در اولین مرحله ثبت جزو الزامات بوده زیرا پیش از صورت گرفتن هرگونه اقدامی، باید دفتر شرکت را اجاره کرده و با توافق طرفین، مجری نسبت به اجاره محل شرکت اقدامات لازم را انجام دهد.
۲- تنظیم اساسنامه و فرم های مخصوص تاسیس شرکت.
۳- رجوع به اداره دارایی و انجام اقدانات لازم به منظور اخذ شماره مالیاتی شرکا
۴- تایید اساسنامه در دفتر خانه رسمی
۵- رجوع به اتاق بازرگانی به منظور ثبت شرکت
۶- گرفتن شماره مالیاتی شرکت
۷- انجام اقدامات لازم در جهت چاپ روزنامه رسمی
۸- تایید نمونه امضا و وکالت نامه در دفترخانه
۹- تنظیم فرم اداره دارایی و رجوع و تحویل اسناد مربوطه به اداره مذکور به منظور چک کردن اسناد و بازدید و تایید آدرس دفتر شرکت به وسیله بازرسان آن اداره
۱۰- بویزیت و تایید آدرس شرکت توسط بازرسان اداره دارایی
۱۱- گرفتن کارت بازرگانی
۱۲- تصدیق دفاتر حسابداری
۱۳- گشایش حساب بانکی شرکت
۱۴- معرفی حسابدار
برای هرگونه مشاوره و راهنمایی، با کارشناسان مجرب تهران ثبت با شماره ۴۳۹۰۲۰۰۰-۰۲۱ تماس حاصل فرمایید.

جدید
دیدگاه
برچسب ها