ثبت شرکت دارویی

ثبت شرکت دارویی

جهت اخذ مجوز ثبت شرکت دارویی، داشتن برگه استعلام از وزارت بهداشت ضروری می باشد. لازم به ذکر است که باید حتماً پس از طی مراحل تعیین نام در اداره ثبت شرکت ها و انجام اقدامات ثبت شرکت با مراجعه به وزارت بهداشت، پس از پیمایش و انجام مراحل قانونی گرفتن مجوز، بابت صدور آگهی پس از تعیین نام در اداره ثبت شرکت ها و انجام اقدامات لازم برای تثبیت شرکت دارویی می توان به وزارت بهداشت مراجعه کرد. آنگاه پس از اتمام مراحل قانونی گرفتن مجوز فعالیت نسبت به صدور آگهی تأسیس شرکت دارویی خود اقدامات لازم را انجام دهید تا کلیه مراحل ثبت شرکت دارویی تمام گردد.

ثبت شرکت دارویی ثبت شرکت دارویی ثبت شرکت دارویی               4 1

ثبت شرکت دارویی

صادر شدن مجوز فعالیت، ثبت شرکت دارویی و شرکت پخش به فراهم آوردن شرایط درج شده در آیین نامه و تصویب کمیسیون قانونی ماده ۲۰ وابسته است. اولویت بندی متقاضیان ثبت شرکت پخش دارویی استانی به گونه ای می باشد که در ارائه مجوز شرکت پخش استانی در شرایط یکسان، معمولاً اولویت با شرکت های تعاونی داروسازی می باشد. در شرایطی که چندین متقاضی واجد شرایط با اولویت وجود داشته باشد، اولویت بررسی بر اساس تاریخ ثبت و تقدم بر اساس تاریخ های درخواست می باشد. ثبت درخواست بنابر ماده ۱۰ آیین نامه تنها در شرایطی ارائه می گردد که کلیه مدارک لازم برای گرفتن موافقت اصولی انجام پذیرد. به منظور ثبت شرکت دارویی با مشاوران و وکلای باتجربه تهران ثبت تماس حاصل فرمایید.
ثبت شرکت دارویی به دو صورت امکان پذیر می باشد و بسته به نوع شرکت برای هر یک شرایط و مدارک خاصی مورد نیاز است.
۱- ثبت شرکت دارویی در قالب شرکت سهامی خاص
۲- ثبت شرکت دارویی در قالب شرکت با مسئولیت محدود

ثبت شرکت دارویی ثبت شرکت دارویی ثبت شرکت دارویی               1

ثبت شرکت دارویی

تقسیم بندی، توزیع، نوع فعالیت و توزیع دارو در ثبت دارویی به شکل زیر می باشد:
شرکت پخش سراسری چیست؟
موضوع فعالیت شرکت دارویی در اساسنامه توزیع دارویی قید گردیده است. فعالیت شرکت دارویی با کسب مجوز در زمینه توزیع دارو، شیر خشک، مکمل های رژیمی، لوازم مصرفی پزشکی، غدای کمکی شیرخواران و تجهیزات پزشکی و فراهم آوردن پیش نیاز های دارویی مجاز در تمامی نقاط کشور بوده و شرکت پخش سراسری واسطه ای میان مؤسسه های دارویی مجاز و داروخانه ها می باشد .

موسسات دارویی: به کلیه تشکیلات از جمله شرکت های وارد کننده، شرکت های فوریتی واردات دارو و تولید کنندگان که مجوز فعالیت داشته و با توجه به قانون صلاحیت تأیید شده باشند اطلاق می گردد.
شعبه استانی: این شعب عضوی از ساختار شرکت پخش سراسری می باشند و ستاد مرکزی آن شرکت بر روی شعبه ها نظارت داشته و با توجه به ضوابط قانونی و دستور العمل های وزارت بهداشت، آموزش پزشکی، درمان، با همکاری و زیر نظر معاونت غذا و داروی دانشکده علوم پزشکی استان، مسئول توزیع دارو می باشد.

مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت دارو چه هستند؟
۱- درخواست کتبی از دریافت موافقت ثبت شرکت پخش استانی دارو و یا شرکت پخش سراسری
۲- ارائه تصویر اساسنامه شرکت با ذکر نوع فعالیت در مورد پخش دارو
۳- نداشتن سوء پیشینه اعضای هیئت مدیره و همچنین مدیر عامل از پلیس بعلاوه ۱۰
۴- ارائه روزنامه رسمی ثبت شرکت و تغییرات اعمال شده در شرکت
۵- ارائه معرفی نامه کتبی از معاونت غذا و دارو دانشگاه
۶- عدم سوء فعالیت در امور وزارت دارویی و وزارت بهداشت
مدیر عامل باید بر اساس ضوابط، همزمان با درخواست تأسیس شرکت پخش، کلیه مدارک و مستندات زیر را ارائه دهد.
بدیهی است که تنها به درخواست متقاضی دارنده مدارک کامل مورد نیاز، توجه شده و ترتیب اثر خواهد شد.
برای تمامی اعضای هیئت مدیره و مدیر عامل موارد زیر مورد نیاز می باشد:
۱- داشتن تابعیت ایرانی مطابق قانون وابسته
۲- ارائه برگ پایان خدمت وظیفه عمومی یا معافیت از خدمت یا گواهی اشتغال از کادر نیروی مصلح
۳- دیانت به یکی از ادیان رسمی نوشته شده در قانون اساسی
۴- داشتن سابقه خدمت و فعالیت و توانمندی های نیکو مورد نیاز در حیطه دارو با تأیید کمیسیون قانونی
۵- ارائه گواهی مبنی بر اثبات عدم سوء پیشینه و نداشتن اعتیاد
۶- پایه گذاری شعب استانی پخش سراسری با شناساندن اداره که بر امور دارو و مواد مخدر نظارت داشته و با توجه به تأیید قانونی دانشگاه صورت می گیرد.
۷- با توجه به رأی کمیسیون قانونی دانشگاه برای بررسی موضوع در کمیسیون قانونی مرکز، صادر کردن مجوز پایه گذاری و فعالیت های شرکت های پخش سراسری و استانی و تداوم آن ها به اداره کل دارو فرستاده خواهد شد.

ثبت شرکت دارویی ثبت شرکت دارویی ثبت شرکت دارویی               3

ثبت شرکت دارویی

نکاتی پیرامون ثبت شرکت دارویی:
۱- تقدم گرفتن مجوز شرکت پخش استانی دارای اولویت یکسان، با شرکت های تعاونی داروسازی است
۲- در شرایطی که چندین متقاضی واجد شرایط وجود داشته باشد، تقدم بر اساس تاریخ می باشد
چه افرادی دارای صلاحیت برای ثبت شرکت های دارویی می باشند؟
هر فرد حقوقی که در اساسنامه، موضوع توزیع دارو به عنوان وظیفه اصلی شرکت درج گردد، با توجه به ضوابط آیین نامه مذکور، قادر است درخواست ثبت شرکت پخش دارویی استانی و یا ثبت شرکت پخش سراسری را داشته باشد. برای اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ثبت ثبت شرکت دارویی می توانید اینجا را کلیک نمایید.
نکته: موافقت اصولی دارای اعتبار ۶ ماهه می باشد.
نکته: دانشگاه های علوم پزشکی اختیارات رسیدگی به موضوع فعالیت شرکت های پخش استانی را دارند.
شرایط ورود دارو پس از ثبت شرکت دارویی
ورود هر نوع دارو از خارج از کشور توسط بخش خصوصی و یا دولتی خارج کردن آن از گمرک های کشور و فروش و عرضه آن ها در داخل کشور به دریافت اجازه قبلی وزارت بهداشت وابسته به درمان و آموزش و پزشکی و گرفتن مجوز های لازم می باشد.
وارد کننده دارو باید چه شرایطی داشته باشد؟
۱-پس از گرفتن موافقت اصولی و تثبیت شرکت دارویی برای واردات دارویی ساخته شده از اداره کل نظارت بر امورات دارو و با در نظر گرفتن کلیه قوانین و ضوابط ثبتی و ورود دارو، هر شخص حقوقی می تواند نسبت به وارد کردن دارو اقدام نماید.
۲- نمایندگی انحصاری کارخانه جات معتبر و معینی باید توسط شرکت وارد کننده ارائه گردد و یا شرکت وارد کننده باید اجازه فروش انحصاری محصولات دارویی آن کارخانه را داشته باشد.
۳- ارائه اساسنامه و روزنامه رسمی و مجوز ثبت شرکت دارویی آن شرکت در قالب شرکت با قید موضوع واردات دارویی ساخته شده باید توسط وارد کننده به اداره کل نظارت بر امور دارو صورت گیرد.
۴- مسئول فنی هر شرکت دارویی باید یک نفر دکتر دارو ساز واجد شرایط باشد.
۵- پس از گرفتن موافقت اصولی، شرکت وارد کننده دارویی می تواند نسبت گرفتن داروی مورد نظر طبق فهرست اسامی دارو های موجود در ایران با قید مشخصات دارو از جمله مواردی همچون (نام ژنریک- نام تجاری- شکل و میزان دارویی- نام شرکت سازنده- نام شرکت سازنده پروانه ساخت محصول و کشور سازنده) اقدام نماید.
۶- مدارک ثبت بعد از تأیید درخواست واردات دارو و یا واردات دارو های مورد نظر باید به اداره کل نظارت بر امور دارو توسط شرکت وارد کننده، ارائه شود.

تهران ثبت دارای صدها پرونده موفق در زمینه ثبت شرکت دارویی در ایران می باشد.

جدید
دیدگاه
برچسب ها