ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی

امارات متحده عربی، از جمله کشور های عربی می باشد که در جنوب غربی قاره آسیا و در شرق شبه جزیره عربستان که در خاورمیانه قرار گرفته است. مساحت این کشور به تنهایی و مستقل از مساحت جزایر توابع، حدود ۷۷۷۰۰۰ کیلومتر مربع می باشد. کشور دبی دارنده تقریبا ده درصد از ذخایر به ثبت رسیده ی نفت جهان می باشد . ارزش اقتصادی این ۱۰% نفت در سال ۲۰۰۶ بیش از ۴۶ میلیارد دلار بوده است. از نظر جغرافیایی، یکی از نزدیک ترین همسایگان نسبت به ایران، امارات متحده عربی می باشد. با توجه به پیشرفت های اخیر تجاری و اقتصادی حاکم در این کشور ها، سرمایه گذاری در این کشور ها توجه بسیاری از تجارت را به خود جلب کرده است. افراد بسیار زیادی نسبت به ثبت شرکت در دبی و ثبت شعبه های بسیار بزرگ و بین المللی در این منطقه اقدام کرده اند. مردم بسیاری با توجه به برقراری شرایطی همچون امنیت، آرامش و وضعیت مطلوب و ایده آل زندگی حاکم در این کشور، سرمایه گذاری در ایالات متحده عربی را محل مناسبی در راستای سرمایه گذاری و آغاز کسب و کار بین المللی در نظر دارند.

ثبت شرکت در دبی ثبت شرکت در دبی ثبت شرکت در دبی 1 3

ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در دبی در قالب های زیر امکان پذیر می باشد :
شرکت تضامنی General Partnership
شرکت با مسئولیت محدود Limited Liability Company(LLC)
شرکت مختلط غیر سهامیSimple Limited Partnership
مشارکت محدود با سهام Partnership Limited With Shares
شرکت سهامی عام Public Joint Stock
شرکت سهامی خاص Private Joint Stock
سرمایه گذاری مشترک Joint Participation

ثبت شرکت در دبی ثبت شرکت در دبی ثبت شرکت در دبی 2 3

ثبت شرکت در دبی

چنانچه تمایلی به انجام امور اقتصادی در حوزه بین الملل هستید، باید به این نکته که کشور متحده عربی دارای دو حوزه قانونی است، توجه نمایید.
این دو حوزه به شرح زیر می باشند.
۱-اداره توسعه اقتصادی(local)
2- منطقه آزاد تجاری(Free Trade Zone) (مناطق آزاد تجاری در امارات متحده عربی شهر هایی از جمله راس الخیمه، جبل علی، فرودگاه دوبی، شهر اینترنت دوبی، شهر مدیا دوبی، عجمان، شارجه می باشند) اکنون به تعریف هر یک از آن ها می پردازیم:
تعریف اداره توسعه اقتصاد
اداره مذکور نوعی هیات دولتی می باشد که مسئولیت صدور پروانه های تجاری را دارد. به بیان دیگر، اداره مذکور عهده دار ثبت شرکت در دبی و کشور امارات متحده عربی می باشد. اداره توسعه اقتصادی، تحت نظارت قانون فدرال عمل کرده و کاملا مستقل می باشد. چنانچه شرکتی در اداره توسعه اقتصاد به ثبت رسد، می بایست ۵۱% از سهام شرکت مربوطه وابسته به فرد اماراتی باشد. این شخص اماراتی نوعی اسپانسر محسوب شده و به منظور انجام امور شرکت، وجود یک اسپانسر و یا ضامن ضروری می باشد. اما شما با ثبت شرکت در دبی در یکی از مناطق تجاری امارات متحده، می توانید مالک ۱۰۰% بوده و لزومی به وجود ضامن عربی نمی باشد، در ضمن شما با ثبت شرکت در دبی به این شکل، از پرداخت هر گونه مالیات، معاف هستید.
مجوز تجارت
ثبت شرکت در دبی دربردارنده گام هایی است که یک تاجر موظف است قبل از آغاز کار خود در امارات به انجام آن بپردازد. ثبت هر گونه شرکت در امارات مستلزم مجوز می باشد. شرایط اخذ مجوز از نوع تجاری و یا سایر انواع مجوز از ارگان های مختلف و وزارتخانه های دولتی به نوع تجارت وابسته است. مطلب گفته شده به این معنا است که بعضی از تجارت ها از قبیل خدمات مالی، چاپ و نشر، بهداشتی و تجارت مواد غذایی نیاز به شفاف سازی علاوه بر مجوز تجاری دارد. به طور کلی سه مدل مجوز به منظور ثبت شرکت در دبی وجود دارد. با توجه به نوع و ماهیت سازمان تجاری، یکی از مجوز های زیر صادر می گردد.

۱- مجوز تجاری – برای شرکت های فعال در انواع فعالیت های تجاری صادر می گردد.
۲- مجوز صنعتی – برای شرکت های فعال در حیطه تولید و یا هر نوع فعالیت صنعتی صادر می گردد.
۳- مجوز حرفه ای – برای شرکت های خدماتی، متخصصان و صنعتگران صادر می گردد.
صدور مجوز برای شرکت های محلی در دبی، توسط وزارت توسعه اقتصادی انجام می شود. این اداره در بردارنده چند دفتر به منظور ارائه خدمات صدور مجوز می باشد.

ثبت شرکت در دبی ثبت شرکت در دبی ثبت شرکت در دبی 3

ثبت شرکت در دبی

مزایای ثبت شرکت در دبی

ثبت شرکت در منطقه آزاد باعث می شود تا افراد خارجی قادر باشند شرکت خود را با نداشتن دفتر کار به ثبت رسانند و مشغول تجارت شوند.شرکت های به ثبت رسیده در مناطق آزاد دارای مزایای دیگری از جمله :

– عدم نیاز به منتشر کردن حساب‌های سالانه

– این شرکت ها بالاترین درجه از محرمانگی و انعطاف پذیری، را در مقایسه با سایر انواع شرکت در امارات متحده عربی نشان می‌دهند.

– بدون مالیات بر ارزش افزوده

– می توانند از قید کردن نام سهامداران و مدیران در مدارک دولتی معاف شوند.

– بدون محدودیت در حواله‌های بانکی

– بدون سرمایه اولیه

– بر روی شرکت می‌توانید خرید خانه و ملک داشته باشید.

– می‌توانید حساب بانکی شرکتی باز کنید.

– بدون نیاز به بررسی سالانه حساب

ثبت شرکت در دبی ثبت شرکت در دبی ثبت شرکت در دبی 5

ثبت شرکت در دبی

مدارک مورد نیاز جهت ثبت شرکت در دبی در Free Trade Zone
– باید نامی که برای شرکت انتخاب کرده اید را اعلام نمایید.
– ارائه نام کامل – محل تولد – تاریخ تولد، آدرس و ملیت تمامی سهامداران
– نام کامل – آدرس و ملیت کارمندان شرکت
– اسکن از پاسپورت به صورت کاملا واضح و کامل .چنانچه به پاسپورت دسترسی نداشته باشید، می توانید ترجمه رسمی اسناد شناسایی مانند شناسنامه و کارت ملی و یا گواهینامه ارائه دهید.
-ارائه یک ترجمه رسمی از برگه ایی که بتواند آدرس در حال حاضر شما را در ایران تایید نماید (مانند قبض موبایل)
-قانون برای ثبت شرکت در امارات (در مناطق آزاد) محدودیتی برای میزان سرمایه گذاری تعریف نکرده است (سرمایه از یک دلار تا بینهایت)

درصورت قصد انجام ثبت شرکت در دبی قبل از انجام هر کاری با مشاوران حقوقی تهران ثبت تماس برقرار نمایید.

جدید
دیدگاه
برچسب ها