ثبت شرکت کامپیوتری

با توجه به پیشرفت های روز افزون در دنیای الکترونیک و توسعه جوامع در زمینه فناوری اطلاعات و ایجاد دولت الکترونیک و آی تی کشور ها (IT) شرکت های کامپیوتری بسیار گسترش یافته است. تمامی بخش های شخصی و دولتی برای انجام کارها و پروژه های خود از فناوری اطلاعات و شبکه استفاده می کنند به همین دلیل وجود شرکت های شبکه ای بسیار دارای اهمیت شده اند. و افرادی که توانایی فعالیت در این حوزه ها را دارند اقدام به ثبت شرکت کامپیوتری می کنند. در این مطلب قصد داریم نحوه و چگونگی ثبت شرکت کامپیوتری بپردازیم برای کسب اطلاعات در این زمینه ادامه مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری 1

ثبت شرکت کامپیوتر

ثبت شرکت کامپیوتری

شرکت های کامپیوتری از جمله شرکت هایی هستند که می توانند در ۲ زمینه‌ی شرکت های تجاری و موسسه به ثبت برسند. ابتدا به تعریف شرکت های ثبتی می پردازیم. به طور کلی شرکت ها در ۲ دسته تجاری و غیر تجاری تقسیم می شوند. شرکت های تجاری، شرکت هایی هستند که به فعالیت های بازرگانی می پردازند هدف اصلی از تاسیس شرکت های تجاری بدست آوردن سود و کسب درآمد می باشد این شرکت در ۷ قالب دسته بندی می شوند که عبارتند از:
۱.شرکت سهامی (شرکت های سهامی خود به دو دسته بزرگ و پرکاربرد سهامی خاص و سهامی عام تقسیم می شود.)
۲.شرکت با مسئولیت محدود
۳.شرکت نسبی
۴.شرکت مختلط سهامی
۵.شرکت مختلط غیر سهامی
۶.شرکت تضامنی
۷.شرکت تعاونی تولید و مصرف

ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری 6

ثبت شرکت کامپیوتر

شرکت های غیر تجاری و یا موسسه ها: شرکت هایی هستند که هدف اصلی از تاسیس آن ها فعالیت فرهنگی و آموزشی می باشد و در وهله بعد کسب درآمد از طریق همین فعالیت های فرهنگی می باشد. زیرا در شرکت های تجاری از طریق فعالیت های تجاری و خارج شرکتی که انجام می دهند نیز به شرکت سرمایه وارد می کنند. البته شرکت های مدنی که به فعالیت های حقوقی و مدنی می پردازند نیز در همین دسته شرکت های غیر تجاری قرار می گیرند.
برای ثبت شرکت کامپیوتری می توان از نوع شرکت تجاری و موسسه آموزشی غیر تجاری استفاده نمود، زیرا ماهیت شرکت های فناوری اطلاعات هم می تواند همزمان آموزشی باشد و هم می تواند تجاری باشد. ولی توصیه ای که می توان داشت با توجه به مزیت های بیشتری که شرکت های تجاری برای کسب درآمد دارند بهتر است شرکت خود را در زمینه تجاری به ثبت برسانید تا بتوانید از طریق دریافت پروژه های تیمی و سمینار های عمومی به کسب درآمد بالا بپردازید و در حوزه های خرید و فروش نیز فعالیت های پرسود داشته باشید و زمانی که شرکت شما تجاری باشد می توانید برای اخذ گرید نیز اقدام کنید تا در مزایده های دولتی و سازمانی نیز شرکت کنید البته اداره موسسه و ثبت آن آسانتر به نظر می رسد در صورتی که شرکت های تجاری مراحل بیشتر و پیچیدگی بیشتری دارند و در مقابل سود آورتر نیز هستند.

ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری 2

ثبت شرکت کامپیوتر


ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری 5

ثبت شرکت کامپیوتر

از بین شرکت های تجاری، شرکت های مسئولیت محدود و سهامی خاص از طرفداران بیشتری برای ثبت برخوردار هستند و بیشتر شرکت های تجاری در این قالب ها به ثبت می رسند. به همین دلیل ثبت شرکت کامپیوتری در این ۲ قالب را در ادامه توضیح خواهیم داد.
شرکت سهامی خاص
شرکت های سهامی خاص از شرکت های تجاری و بازرگانی است که سرمایه آن توسط سهامداران تامین می شود و برای تاسیس به ۳ نفر سهامدار اصلی و ۲ بازرس نیاز است که این بازرس منتخب نمی تواند از نزدیکان، وابستگان، اقوام درجه ۱ و ۲ هیئت مدیره و مدیرعامل باشد. مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت کامپیوتری در قالب سهامی خاص و مسئولیت محدود (مدارک مورد نیاز برای ثبت در هر دو قالب همانند هم است فقط باید در اساسنامه قالب ثبت شرکت مشخص و تعیین شود.)
۱.ارائه اساسنامه شرکت با درج قالب ثبت و نوع فعالیت موضوع شرکت
۲.ارائه اظهارنامه مالیاتی تکمیل شده
۳.ارائه اقرارنامه
۴.ارائه شرکت نامه برای قالب مسئولیت محدود
۵.ارائه مدارک شناسایی برای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
۶.ارائه گواهی عدم سوء پیشینه کیفری برای اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل
۷.تامین سرمایه اولیه شرکت که برای سهامی خاص و مسئولیت محدود مبلغ ۱.۰۰۰.۰۰۰ میلیون ریال معادل یکصد هزار تومان که ۳۵ درصد از این مبلغ باید در ابتدا پرداخت شود و فیش واریز بانکی آن ارائه شود.
۸.ارائه روزنامه رسمی که آگهی های شرکت در آن منتشر می شود.
۹.ارائه آخرین تغییرات صورت گرفته در شرکت

ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری 3

ثبت شرکت کامپیوتر

ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری ثبت شرکت کامپیوتری 4
شرکت مسئولیت محدود
شرکت مسئولیت محدود نیز مانند شرکت های سهامی خاص در دسته شرکت های تجاری قرار می گیرد که برای تاسیس ابتدا به دو نفر سهامدار نیازمند است در این شرکت ها مسئولیت هر یک از سهامداران به میزان سهامی است که در شرکت آورده اند و در پرداخت بدهی و قروض شرکت به میزان سرمایه ای که قرار داده اند مسئول هستند.
زمینه فعالیت شرکت کامپیوتری
بعد از ثبت شرکت کامپیوتر ی شرکت می تواند در زمینه های که مرتبط با حوزه فناوری و الکترونیک باشد به فعالیت می پردازند مانند: فعالیت های نرم افزاری، برنامه نویسی، فعالیت ها و خدمات سخت افزاری، امنیت اطلاعات، فعالیت های شبکه ای، مشاوره های IT، ارائه خدمات سایت و طراحی سایت، ساخت تیزر های تبلیغات و نماهنگ ها و تمامی فعالیت های کامپیوتری می باشد.
شرکت تهران ثبت رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت و برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد ثثبت شرکت کامپیوتری را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین باتجربه ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت، همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۴۳۹۰۲۰۰۰ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین موبایل تهران ثبت- ثبت شرکت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید با اپلیکیشن تهران ثبت در هر زمان و هر کجا هستید به پیگیری کارهای ثبتی خود بپردازید.

د

جدید
دیدگاه
برچسب ها