مراحل رد کردن عدم فعالیت شرکت

مراحل رد کردن عدم فعالیت شرکت

در این مطلب سعی شده ابتدا مراخل ثبت شرکت و سپس دلایل رد عدم فعالیت و در انتها مراحل عدم فعالیت شرکت را کاملاً شرح دهیم. افراد برای شروع انجام فعالیت به دور هم جمع شده و پس از رسیدن به نتیجه ای مطلوب قراردادی را میان خود به امضا می رسانند و طبق این قراردادنامه سرمایه خود را واگذار می کنند. اگر بخواهند فعالیت خود را بطور قانونی آغاز نمایند ابتدا باید موضوع شرکت خود را انتخاب نموده و طبق قانون تجارت به یکی از۷ قالب تضامنی، مختلط غیر سهامی، مختلط سهامی، تعاونی، نسبی، سهامی (سهامی عام و سهامی خاص) و بامسئولیت محدود، شرکت خود را به ثبت رسانند. همانطور که در مقاله های پیشین بیان کردیم شرکت ها به دو نوع تجاری و غیرتجاری تقسیم شده اند که شرکت های تجاری به امور تجاری پرداخته ولی شرکت های غیر تجاری اینگونه نیستند و برای رفع نیازهای مردم تاسیس می شوند.

عدم فعالیت شرکت عدم فعالیت شرکت مراحل رد کردن عدم فعالیت شرکت 22

عدم فعالیت شرکت

مراحل ثبت شرکت های تجاری بصورت قانونی به شرح زیر می باشد:
ابتدا مدارک مورد نیاز برای ثبت شرکت را بطور کامل تهیه کنید. حداقل ۵ نام را با توجه به قوانین، برای شرکت انتخاب کرده و آن را الویت بندی نمایید. مدارک و نام های انتخابی را به اداره ثبت شرکتها تحویل دهید.  ابتدا بررسی مدارک ارائه شده از طریق کارشناسان  انجام می گرددکه در صورت ناقص بودن به متقاضی اعلام می شود و در غیر اینصورت به مرحله ی بعدی انتقال می یابد. در این مرحله کارشناسان نام های ارائه شده را بررسی کرده و در صورت قبول یا رد شدن به متقاضی اطلاع رسانی می کنند. فیش واریزی برای حق الزحمه را چک می کنند و در روزنامه کثیرالانتشار ثبت شرکت چاپ شده تا افراد از آن با خبر شوند. سپس متقاضیان به اداره ثبت شرکت مراجعه نموده و مدارک ثبت شده را تحویل می گیرند.
حال افرادی که شرکت تجاری خود را به یکی از این 7 قالب در اداره ثبت شرکت ها به ثبت رساندند پس از طی کردن مراحل ثبت شرکت که در بالا به توضیح آن پرداختیم باید کد اقتصادی و حوزه مالیاتی آن را نیز تعیین نمایند و به اخذ دفاتر پلمپ قانونی اقدام کنند، پس از اتمام این مراحل شرکت بطور رسمی ثبت شده و این شرکت دارای شخصیت حقوقی می شود که اگر شرکتی قبل از ثبت به فعالیت بپردازد، فعالیت غیر قانونی بوده و طبق قانون با این افراد برخورد خواهد شد.

عدم فعالیت شرکت عدم فعالیت شرکت مراحل رد کردن عدم فعالیت شرکت 1 1

عدم فعالیت شرکت

حال افرادی که شرکت خود را به ثبت رسانده اند اما به هر دلیلی مانند ورشکستگی، اختلاف بین شرکا، مدیریت نامناسب و غیره باعث شده است که فعالیتشان متوقف شود یا از همان اول این شرکت فعالیت نداشته باشد، در اینصورت باید عدم فعالیت شرکت خود را به اداره مالیات گزارش دهند. بنابراین تصمیم داریم که در رابطه با مراحل رد کردن عدم فعالیت شرکت در این مقاله بحث نماییم. زمانی که افراد شرکتی را به ثبت رسانند ولی فعالیتی را در این شرکت آغاز نکنند مدیرعامل و یا نماینده قانونی وظیفه دارد که در پایان سال مالی هر سال به حوزه ی مالیاتی مراجعه کرده و در خصوص تسلیم اظهارنامه مالیاتی سفید اقدام نمایند اگر این کار را انجام ندهند هیئت مدیره دچار ضرر بسیاری هنگفتی خواهد شد زیرا در هنگام ثبت، مشخصات شرکت شما در اداره ثبت شرکت ها به ثبت می رسد که از این طریق به اداره دارایی گزارش داده می شود. زمانی که شرکت فعالیتی را انجام ندهد به منظور عدم تشکیل پرونده مالیاتی نخواهد بود. طبق ماده 184 قانون مالیات های مستقیم اداره ثبت موظفند که در طول هر ماه آماری از فهرست نام اشخاص حقیقی و یا حقوقی و همچنین نام شرکت ها، دفاتر قانونی به اداره امور مالیاتی تحویل دهد. پس از اعلام عدم فعالیت کارشناسان اداره مالیات نیز به بررسی این موضوع می پردازند که با ارائه وضعیت مالی به اداره دارایی، مالیات طبق اظهارنامه تسلیمی پرداخت می شود. پس زمانی که عدم فعالیت خود را اعلام نمودید یعنی اینکه هیچ رویدادی نباید رخ داده باشد و حتی تراکنش حساب بانکی نیز نباید داشته باشید بعنوان مثال زمانی که تجهیزاتی برای انجام فعالیت در سال آتی خریداری می‌کنید جزو فعالیت به حساب آمده و این نشانه ای برای فعالیت شرکت شما خواهد بود حتی هر فعالیت کوچکی همانند خرید نرم افزار حسابداری جزو فعالیت به حساب می آید و عدم فعالیت را تکذیب می کند.

عدم فعالیت شرکت عدم فعالیت شرکت مراحل رد کردن عدم فعالیت شرکت 3 1

عدم فعالیت شرکت

نکاتی که برای رد عدم فعالیت شرکت باید توجه داشت، به شرح زیر می باشد:
اشخاص حقیقی باید مدارکی مانند مهر، دسته چک، اسناد و مدارک و … را از دسترس افراد غیر مسئول جمع آوری کنند زیرا از این طریق می توانند کارهایی را انجام دهند که شرکت منحل شده را دچار مشکل کنند. باید توجه داشت که در ۴ ماه اول سال مالی باید عدم فعالیت شرکت را اعلام نمایید در غیر اینصورت مالیات ماه های اعلام نشده را باید پرداخت نمایید. طبق مقررات هر ساله باید دفاتر مالی شرکت را تهیه نموده و عدم فعالیت را اعلام نمایید. چه اشخاص حقیقی و چه اشخاص حقوقی باید عدم فعالیت خود را بصورت کتبی به واحد مالیاتی مربوطه به شکل زیر ارائه دهند:
اشخاص حقوقی برای عدم فعالیت شرکت باید نامه ای متناظر با این متن ارائه دهند:
ریاست محترم امور مالیاتی…
باسلام
احتراما بدینوسیله اعلام می دارد شرکت …. به شماره ثبت …. و کلاسه پرونده …. از تاریخ …. هیچگونه فعالیت اقتصادی نداشته و عدم فعالیت شرکت خود را اعلام می دارد.
مراتب جهت اطلاع و درج در پرونده مالیاتی حضورتان ایفاد می گردد.
مهر و امضاء

اشخاص حقیقی برای عدم فعالیت شرکت باید نامه ای متناظر با این متن ارائه دهند:
ریاست محترم امور مالیاتی…
باسلام
احتراما بدینوسیله اعلام می دارد اینجانب …. به کدملی …. و کلاسه پرونده …. دارای واحد صنفی … از تاریخ …. هیچگونه فعالیت اقتصادی نداشته و عدم فعالیت شرکت خود را اعلام می دارد.
مراتب جهت اطلاع و درج در پرونده مالیاتی حضورتان ایفاد می گردد.
امضاء

عدم فعالیت شرکت عدم فعالیت شرکت مراحل رد کردن عدم فعالیت شرکت 2 1

عدم فعالیت شرکت

برای عملی کردن مراحل عدم فعالیت شرکت، ما به شما کمک خواهیم کرد تا در کمترین زمان ممکن با حداقل هزینه انجام شود. امیدواریم در این مقاله  همه موارد را برای شما توضیح کامل داده باشیم و به شما آگاهی کامل دهیم. در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین با تجربه و وکلای پایه یک ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام با مراحل عدم فعالیت شرکت، همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت دهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره ۴۳۹۰۲۰۰۰ – ۰۲۱تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰  ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور ثبتی تهران ثبت به نام ” ثبت شرکت- تهران ثبت” از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.

جدید
دیدگاه
برچسب ها