مشخصات قانونی شرکت

مشخصات قانونی شرکت

اگر قصد ثبت شرکت در یکی از قالب های سهامی خاص، سهامی عام، مسئولیت محدود، شرکت مختلط سهامی، شرکت مختلط غیر سهامی و یا شرکت تعاونی دارید و نمی دانید مشخصات قانونی شرکت حاکم بر آنها چیست و همچنین نمی دانید که چه اطلاعات و مشخصات قانونی برای ثبت این شرکت ها اعمال شده است در این مطلب به این موارد اشاره شده و شما را برای ثبت شرکت کمک می کند. هر کشوری یک سری مشخصات قانونی شرکت را دارد که در این مقاله به مشخصات قانونی شرکت در ایران می پردازیم.

شرکت دارای اجزای مختلف و ویژگی های متفاوتی است و از سهام، سهام دار، سرمایه گذار، کارمندان، هیئت مدیره و مدیرعامل تشکیل شده است و همه طبق قوانین کار و کارمندی دولت باید قوانین را رعایت کنند و کارگزار و کارفرما حق و حقوق کارمندان خود را پرداخت کنند و طبق آیین نامه با آن ها رفتار کنند.

مشخصات قانونی شرکت مشخصات قانونی شرکت مشخصات قانونی شرکت 1 2

مشخصات قانونی شرکت

سهام اجزایی است که سرمایه، موجودی و دارایی شرکت را تشکیل می دهد. داشتن سهم، مالکیت مشاعی بر سرمایه ایجاد نمی کند، مگر در هنگام انحلال شرکت که بسته به قوانینی که برای این شرکت ها و این قالب وجود دارد. سهامدار به افرادی گفته می شود که وظیفه تامین سرمایه برای شرکت را بر عهده دارد و سهامداران از اعضای شرکت های سهامی و شرکت های تعاونی هستند. افرادی که عضو شرکت هستند مالکین آن به حساب نمی آیند بلکه فقط به نسبت سهام و سرمایه ای که در شرکت سرمایه گذاری کرده اند می توانند از شرکت بهره ببرند و در قبال سهام خود فقط باید در شرکت مشارکت داشته و از سود آن بهره مند شوند و مالکین نسبت به حق و حقوق و سرمایه، سرمایه گذار مسئول هستند و در قبال آن متعهد هستند و مقدار مسئولیت و نوع آن بستگی به قالب و نوع شرکت دارد که در چه فیلدی شرکت خود را ثبت کرده اید.
مشخصات قانونی شرکت که در قوانین ثبت شرکت در ایران تعیین شده است عبارت است از:
-شناسه ملی مخصوص برای شرکت که مانند شماره ملی برای افراد حقیقی است و نشان دهنده هویت حقوقی شرکت است.
-شماره ثبت شرکت که بعد از ثبت شرکت برای شرکت پلاک می شود.
-تعیین نوع شخصیت حقوقی شرکت
-استان ثبتی شرکت. به این منظور که شرکت درکدام استان به فعالیت می پردازد و در اداره امور ثبت کدام استان باید به دنبال احراز هویت باشیم.
-واحد ثبتی شرکت
-آدرس دفتر مرکزی شرکت باید در اداره به ثبت برسد مخصوصا اگر دفتر از چند دفتر غیر متمرکز تشکیل شده باشد حتما آدرس دفتر مرکزی و اصلی ذکر شود.
-کد پستی شرکت دفتر مرکزی نیز باید ذکر شود و با آدرس شرکت مطابقت داشته باشد.

مشخصات قانونی شرکت مشخصات قانونی شرکت مشخصات قانونی شرکت 2 1

مشخصات قانونی شرکت

یکی از مشخصات قانونی شرکت همان پرداخت هزینه های ثبتی می باشد، برای ثبت شرکت ها و فعالیت های آن باید طبق قوانین هزینه را تامین کنید که طبق تعرفه باید این هزینه ها تامین شود و این هزینه ها عبارتند از:
۱.سرمایه کل شرکت در ابتدا باید توسط مالکین و سرمایه گذاران تامین شود.
۲.برای تغییراتی که می خواهید در شرکت بعد از ثبت ایجاد کنید نیز باید هزینه آن را بپردازید.
۳.شرکت های بیمه نیز به موجب قانون باید هزینه حق الثبت را بپردازند.
مدارک لازم جهت ثبت شرکت را باید طبق مقررات و اعلام سازمان اداره امور ثبت تهیه کرده و در فایل قرار داده و به اداره ارسال کنید. می توانید بصورت اینترنتی نیز به درگاه سایت شرکت مراجعه کرده و به ثبت شرکت اقدام کنید.
مدارک لازم جهت ثبت شرکت عبارتند از:
۱.تنظیم و ارائه اساسنامه شرکت به همراه تکمیل و مشخص کردن موضوع فعالیت
۲.تنظیم اقرارنامه شرکت
۳.تنظیم اظهارنامه مالیاتی
۴.تهیه و تنظیم شرکت نامه
۵.ارائه کپی برابر اصل از مدارک شناسایی و هویتی مورد تایید برای دولت مانند کارت ملی و شناسنامه برای تمامی اعضای هیئت مدیره
۶.ارائه کپی برابر اصل از مدارک شناسایی و هویتی مورد تایید برای دولت مانند کارت ملی و شناسنامه برای مدیرعامل شرکت در صورتیکه مدیرعامل از اعضای هیئت مدیره انتخاب نشده باشد.
۷.ارائه اصل و کپی از آخرین مدارک تحصیلی و یا ارائه مدرک آموزشی و گواهی دوره ای معتبر برای اعضای هیئت مدیره
۸.ارائه اصل و کپی از آخرین مدارک تحصیلی و یا ارائه مدرک آموزشی و گواهی دوره ای معتبر برای مدیرعامل شرکت در صورتیکه مدیرعامل از اعضای هیئت مدیره انتخاب نشده باشد.
۹.ارائه گواهی سوء پیشینه برای همه ی اعضای هیئت مدیره و در صورتی که مدیرعامل از اعضای هیئت مدیره نباشد باید به صورت مجزا برای مدیر عامل نیز گواهی سوء پیشینه دریافت شود.
تذکر: گواهی عدم سوء پیشینه باید به تاریخ وز باشد یعنی مدت طولانی از صدور آن نگذشته باشد.
۱۰.ارائه لیست اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل و ارائه آن به سازمان

مشخصات قانونی شرکت مشخصات قانونی شرکت مشخصات قانونی شرکت 5 1

مشخصات قانونی شرکت

مشخصات قانونی شرکت طبق قوانین مطابق این مقاله می باشد. پروسه ثبت شرکت یک پروسه طولانی و چند ماهه است باشد زیرا باید تمامی مراحل اداری به ترتیب طی شود و نقصی در مدارک ارسالی شما وجود نداشته باشد زیرا در صورت ارسال و وجود نقص مدرک یک دوره دیگر طول می کشد تا مدارک شما به مرحله قبلی برسد. چنانچه در ثبت شرکت خود به دنبال سرعت عمل هستید و می خواهید کارتان سریعتر پیش برود بهتر است ثبت شرکت خود را از طریق شرکت ها ثبتی انجام دهید.
شرکت تهران رتبه ۱ شرکت های ثبتی برای ثبت شرکت و برند و خدمات گوناگون ثبتی آماده ارائه خدمات می باشد. در این مقاله سعی بر این داشتیم تا همه موارد را برای شما یادآوری کرده و به شما آگاهی کامل بدهیم. شما در صورت وجود هر گونه ابهام و سوال در زمینه ثبتی می‌توانید با مشاورین خبره ما در این زمینه تماس بگیرید تا گام به گام ثبت شرکت، شما همراه شما باشند و به انجام کارتان سرعت بدهند. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره با شماره های ۸۸۶۷۲۳۶۶-۰۲۱ که دارای ۱۲۰ خط فعال است تماس بگیرید و یا برای دریافت مشاوره رایگان عدد ۵ را به سامانه ۱۰۰۰۴۳۹۰۲۰۰۰ ارسال کنید و یا با دریافت اپلیکیشین مدیریت امور تهران ثبت از کافه بازار یا گوگل پلی برای اندروید و یا آیتونز برای آیفون از خدمات ثبتی ما به صورت رایگان بهره مند شوید.

جدید
دیدگاه
برچسب ها